Jarosław Kocik

(Hamburg)

sobota, 25 maja 2019, godz. 2000

Kościół Św. Ducha, Rynek Staromiejski

Urodzony w 1990 roku. W 2010 roku ukończył z wyróżnieniem Salezjańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Lutomiersku w klasie organów mgr Łukasza Kadłubowskiego. W 2014 roku ukończył Studia licencjackie na kierunku Muzyka Kościelna w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem: ad dr hab. Bartosz Jakubczak (organy), prof. Ewa Marchwicka (dyrygentura) i dr Michał Markuszewski (improwizacja). W 2016 roku ukończył studia magisterskie w Uniwersytecie Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. UMFC dr hab. Jarosława Wróblewskiego i ad. dr hab. Bartosza Jakubczaka. W latach 2015\2016 był studentem w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera w Musikhochschule w Lubece (Niemcy) w ramach programu Erasmus+.

Uczestniczył w  kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Ludgera Lohmanna, Martina Schmedinga , Hansa Fagiusa, Gerharda Gnanna, Guy Boveta, Wolfganga Zerera, i innych.

Jest laureatem nagród: wyróżnienie na II spotkaniach organowych Regionu Łódzkiego(2007); II nagroda na VI Białostockim Konkursie Młodych Organistów (2008); I nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Franciszka Karpińskiego w Białymstoku (2012), Półfinalista na Międzynarodowym konkursie organowym M.K. Ciurlionisa w Wilnie (2015), III nagroda na Ogólnopolskim Bachowskim konkursie organowym w Krakowie (2015) oraz III nagroda w Konkursie organowym na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi.

W Latach 2014/2016 otrzymał stypendium M.ST. Warszawy im. Jana Pawła II za wybitne osiągnięcia artystyczne i zaangażowanie w szczytne cele.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno jako solista jak i kameralista. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali w Polsce, Niemczech, na Litwie, w Czechach i we Włoszech.

W latach 2010-2015 pełnił funkcje organisty w Parafii św. Łucji w Warszawie a od 2016 roku  jest Kierownikiem Artystycznym  Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu, gdzie pełni funkcje organisty, dyrygenta oraz animatora kultury dbając o rozwój życia muzycznego.