Michał Kopyciński

Lublin

organy

Michał Kopyciński urodził się w Lublinie w 1992 roku. Tam też ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w klasie Sławomira Kurczaby. Naukę kontynuował na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, początkowo u prof. Andrzeja Chorosińskiego i dr Bartosza Jakubczaka, następnie w klasie oragnów prof. Jana Bokszczanina. W latach 2016-2017 studiował w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii w klasie organów, fisharmonii i kameralistyki prof. Jorisa Verdin.

 

Zadebiutował w 2013 roku na XXV Wieczorach Muzycznych w Świętej Lipce. Brał udział w wielu konkursach organowych w kraju i za granicą: wyróżnienie na XXV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumii. W 2016 roku, podczas konkursu wieńczącego kurs organowy L’Oragno Antico Italiano w Comunanza we Włoszech, uzyskał najwyższą ocenę publiczności. Partycypował w kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: Jane Parker Smith, Thomasa Trottera (Anglia), Raula Prieto Ramireza (Hiszpania), Ulricha Walthera (Niemcy), Konstantina Volostnova, Alexeya Schmitova (Rosja), Petera van Dijk (Holandia), Maurizio Maffezzoli, Lorenza Ghielmiego (Włochy) i Kevina Bowyer’a (Szkocja).

Obecnie sprawuje funkcję Prezesa Fundacji Sono Organi, jest ponadto dyrektorem artystycznym Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie. W swoich zbiorach posiada dwa cenne instrumenty: amerykańską fisharmonię firmy „Estey” z Brattleboro w stanie Vermont z lat 20-tych XX wieku oraz fisharmonię francuskiej firmy „Alexandre” z 1862 roku. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Włochy).